Miasto Tarnobrzeg uzyskało wsparcie finansowe w ramach realizacji rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”,dotyczącego wspierania w latach 2019–2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków na rok 2021. 

W ramach dofinansowania nastąpi doposażenie oraz poprawa standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej numer 9.

– Wsparcie finansowe, które bardzo nas cieszy, posłuży na zakup nowego wyposażenia kuchni, modernizację i wymianę zużytych urządzeń kuchennych – podkreśla prezydenta Tarnobrzega Dariusz Bożek. – Sprzęt kuchenny, który jest obecnie wykorzystywany, nie był wymieniany od 1999 roku. W szkole stale zwiększa się ilość dzieci korzystających z obiadów w czasie roku szkolnego, kuchnia przygotowuje również posiłki dla Przedszkola Integracyjnego numer 9, które mieści się w  tym samym budynku – dodaje prezydent.

Kwota dofinansowania, jaką pozyskało miasto z programu wynosi 65.363,13 zł. Całość zadania wraz z wkładem własnym organu prowadzącego wynosi 81.706,12 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj