Już za niecały tydzień w Tarnobrzegu rozpocznie się Mobilna Gra Miejska, która trwać będzie od początku czerwca aż do końca sierpnia. Organizatorzy i partnerzy przygotowali dla mieszkańców kilkadziesiąt zadań, a dla najbardziej aktywnych uczestników czekają nagrody.

Celem Mobilnej Gry Miejskiej jest zaoferowanie mieszkańcom Tarnobrzega rozrywki i ciekawej alternatywy dla spędzania wolnego czasu. Udział w grze ma z jednej strony nakłonić do aktywności fizycznej, a z drugiej promować kulturę i lokalny patriotyzm. Gra jest skierowana do każdego kto mieszka w Tarnobrzegu i okolicach, bez względu na wiek.


Na czym polegać będzie gra?


Udział w grze polega na wykonywaniu zadań, za które otrzymuje się wirtualne odznaki oraz punkty. Te ostatnie można będzie wymienić na nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów wydarzenia. Wachlarz zadań ma być szeroki, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Na uczestników czekać będą odznaki m.in. Lokalnego Przewodnika, Hrabiego, Konesera Sztuki, Włóczykija, a nawet Zombie. Aby je zdobyć trzeba będzie udać się we wskazane lokalizacje, odwiedzić wybrane miejsca, wykonać zadanie przygotowane przez organizatora lub zaangażować się społecznie. Potwierdzeniem wykonania zadania będzie zeskanowanie specjalnie przygotowanego kodu QR.

Na uczestników czekają nagrody


Dzięki zaangażowaniu wielu firm, instytucji i organizacji pozarządowych, oprócz dobrej zabawy na uczestników czeka ponad 200 nagród, m.in.:
● Vouchery do restauracji, kawiarnii i na różne usługi od lokalnych firm,
● Gadżety, upominki i nagrody rzeczowe, np. aparat fotograficzny,
● Bilety do kina i na inne wydarzenia kulturalne,
● Rejsy po Jeziorze Tarnobrzeskim.
Pula nagród cały czas rośnie, a ich lista będzie na bieżąco publikowana na stronie wydarzenia. W celu odebrania nagrody konieczna będzie wymiana punktów uzbieranych podczas wykonywania zadań i zdobywania odznak.


Jak dołączyć do gry?

Dołączenie do gry nie jest skomplikowane, może to zrobić każdy kto posiada telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją mobilną
Tu Tarnobrzeg. Aplikacja pozwala uczestnikom gry na zeskanowanie specjalnych kodów QR, za które przyznawane są wirtualne odznaki i punkty. Dodatkowo postępy mieszkańców śledzić można będzie na ogólnodostępnym rankingu uczestników. Wszystkie niezbędne informacje, w tym jak zainstalować aplikację, można znaleźć na oficjalnej stronie poświęconej Mobilnej Grze Miejskiej


Organizatorzy


Organizatorem wydarzenia jest grupa mieszkańców wraz z lokalną platformą Tu Tarnobrzeg, która dba o technologiczne zaplecze gry. Jako partnerzy wydarzenia swój udział potwierdzili m.in. Urząd Miasta Tarnobrzega, Tarnobrzeski Dom Kultury, Muzeum Historyczne Miasta
Tarnobrzega, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, Stowarzyszenie PIKAJRO, Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu, Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Chrońmy Zwierzęta oraz ponad 20 firm, które sponsorują nagrody.
Zapraszamy do wspólnej zabawy już od 1 czerwca.

Źródło: Tu Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj