Tarnobrzeg nie ma już siarki, nie ma Tarnowskich, ale wciąż ma cudowny obraz Matki Bożej Dzikowskiej. Od 350 lat o jego kult dbają Dominikanie. I robią to dobrze, o czym świadczy przywiązanie mieszkańców do tego zakonu i zakonników do tego miasta. O tych szczególnych, wielowiekowych relacjach opowiedział w najnowszym Pytamy Wprost przeor tarnobrzeskich Dominikanów Mikołaj Walczak OP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj