Muzeum Zamkowe w Sandomierzu zaprasza na Europejską Noc Muzeów 2024, która odbędzie się w sobotę 18 maja br. w godzinach od 19 do 24 (ostatnie wejście do Muzeum będzie możliwe o godz. 23.15). W cenie symbolicznej złotówki będzie możliwość zwiedzania wszystkich wystaw stałych i czasowych dostępnych w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu.

Ponadto w związku z kończącą się wystawą czasową „Okruchy Antyku – importy rzymskie na ziemiach polskich” 18 maja w godzinach od 17 do 21 na dziedzińcu zamkowym odbywać się będzie rekonstrukcja musztry legionów rzymskich w języku łacińskim, a także gry i zabawy rzymskie oraz prezentacja uzbrojenia wojowników rzymskich od czasów królewskich po upadek Cesarstwa Zachodnio – Rzymskiego. Rekonstrukcji towarzyszyć będzie przedstawienie pt. “Mit o stworzeniu Rzymu….jak to wszystko się zaczęło”, będące metaforyczną opowieścią o założeniu miasta Rzym, połączoną z prezentacją strojów i uzbrojenia z epoki królewskiej.

Wydarzenia towarzyszące Europejskiej Nocy Muzeów, zorganizowane zostały przez Muzeum Zamkowe w Sandomierzu we współpracy ze Stowarzyszeniem PRO ANTICA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj