Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariuszami Straży Rybackiej działającej na terenie województwa podkarpackiego wzięli udział w ćwiczeniach nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń i wypracowanie wspólnych rozwiązań z przedstawicielami różnych służb przed sezonem wakacyjnym.

W sobotę o godz. 10, nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyły się ćwiczenia wszystkich służb ratowniczych, walczących z aktami wandalizmu i kłusownictwem. Ćwiczenia odbyły się zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Głównym celem spotkania, była wymiana doświadczeń przed sezonem wakacyjnym.

W ćwiczeniach uczestniczyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka, Prezydent Miasta Tarnobrzega Łukasz Nowak, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu mł. insp. Marek Pietrykowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Marta Tabasz-Rygiel, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu bryg. Daniel Myszka, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej województwa podlaskiego Jerzy Korszuń, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Rybackiej w Rzeszowie Irena Gierus, Komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu Robert Kędziora, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Przemysław Smoliński, przedstawiciele Państwowej Straży Rybackiej w Tarnobrzegu, Rzeszowa, Przemyśla oraz Krosna, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz lokalne media.

Uczestnicy ćwiczeń pływając po Jeziorze Tarnobrzeskim kontrolowali legalność połowu ryb. Pozostali uczestnicy, na quadach, kontrolowali trudno dostępne tereny przybrzeżne w celu eliminowania kłusownictwa sieciowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Na zakończenie ćwiczeń przedstawiciele wszystkich służb wymienili spostrzeżenia, deklarując zawiązywanie współpracy na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających w sezonie letnim nad tarnobrzeskim akwenem.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj