Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu, zaprasza na wystawę czasową pt. ”Sacrum w codzienności” – malarstwo Jarosława Modzelewskiego.

Jarosław Modzelewski urodził się w 1955 roku – malarz, rysownik, wybitny przedstawiciel polskiego malarstwa figuratywnego, pedagog. W latach 1975–1980 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Stefana Gierowskiego. Był współzałożycielem „Gruppy”, z którą wystawiał od 1983 roku przez blisko dziewięć lat. Jest uważany za jedną z głównych postaci „Ekspresji lat 80.”. W latach 90. wspólnie z Markiem Sobczykiem, prowadził prywatną Szkołę Sztuki w Warszawie. Od 1997 roku artysta operuje głównie temperą.

W 1998 roku otrzymał Paszport „Polityki”, a w 2004 Nagrodę im. Jana Cybisa.

Tak sam mówił o swojej twórczości: „Kiedy przyglądam się moim obrazom to zauważam, że w przytłaczającej większości są one wynikiem obserwacji, a właściwie wynikiem bardzo konkretnego zaobserwowania jakiejś sytuacji, która miała miejsce w rzeczywistym czasie i miejscu”.

Jego prace znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Wystawa czynna: 24.04–26.05.2024 roku

Źródło: MHMT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj