W ostatni wtorek, 23 kwietnia, Szpital Powiatowy w Nowej Dębie przekazał plac budowy firmie PESAM z Dębicy, która wygrała przetarg i podpisała umowę na rozbudowę budynku, gdzie mieszczą się izba przyjęć oraz oddziały chirurgiczny i ginekologiczno-położniczy.

Przypomnijmy, że umowa na wykonanie tego zadania została podpisana 11 kwietnia tego roku przez starostę tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła i jego zastępcę Jacka Rożka z prezesem firmy PESAM w Dębicy, Danielem Mytnikiem.

Dzięki rozbudowie szpital zyska dwa i pół tysiąca metrów kwadratowych nowej powierzchni, na których znajdą się m. in. nowa izba przyjęć, centralna sterylizatornia, blok operacyjny, łazienki oraz pomieszczenia dla personelu.

Ten etap remontu, który potrwa do końca roku kosztować będzie 8 milionów złotych i zakończy się stanem surowym zamkniętym, Pieniądze na ten cel pochodzą z Polskiego Ładu i z kasy starostwa powiatowego. Kolejnym krokiem będzie wyposażenie wyremontowanej części budynku, na co potrzeba będzie kolejnych 20 milionów złotych.

Fot. Szpital Powiatowy w Nowej Dębie

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj