Rozpoczyna się proces inwestycyjny na terenie pomiędzy ul. Korczaka a Osiedlem Dęba, przy ul. Łagockiego. Ma tam powstać park handlowy z obiektami na sklep spożywczy, odzieżowy, kosmetyczny, sprzętu RTV i AGD. By wyjść naprzeciw kolejnym oczekiwaniom inwestora Rada Miejska na wniosek burmistrza dokonała zmian w planie zagospodarowania tego terenu.

Gmina przed kilku laty zbyła nieruchomości na tym terenie, tworząc szansę na powstanie parku handlowego, inwestor zaś dokupił tereny prywatne przylegające do gruntów gminnych. Udało się także uzyskać zgodę rady w ub. roku na sprzedaż gruntu gminnego, położonego bliżej ul. Kwiatkowskiego, co pozwoliło firmie łatwiej rozplanować tereny pod parkingi.

Jednakże firma dopiero w ostatnich miesiącach przyśpieszyła proces inwestycyjny. Jak poinformowała, nie udało się od razu rozpocząć procesu budowlanego, bo nie sprzyjały temu warunki zewnętrzne. Najpierw przeszkodą była pandemia, potem znaczący wzrost cen materiałów budowlanych, wywołany wojną na Ukrainie.

Obecnie inwestor wystąpił do gminy o dostęp do energii elektrycznej, celem podłączenia oznaczenia drogowego, wskazującego zjazd z drogi krajowej nr 9 na teren handlowy. GDDKiA wydając warunki do zjazdu z DK9 na ten teren zażyczyła sobie budowy odrębnego pasa zjazdu. To zadanie ma być wykonane w tym roku. Zaś w roku 2025/2026 ma być zbudowany i zasiedlony park handlowy.

Źródło: UMiG Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj