Tarnobrzescy radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu gminie Sandomierz części zadania organizacji publicznego transportu zbiorowego. Autobusy sandomierskiej linii nr 6 będą obsługiwać część mieszkańców Tarnobrzega.

W związku z zamknięciem w ostatnim czasie przychodni NZOZ Eskulap na terenie Osiedla Wielowieś w Tarnobrzegu oraz licznymi wnioskami mieszkańców korzystających z tej przychodni, Prezydent Miasta Tarnobrzega zwrócił się z wnioskiem do Burmistrza Miasta Sandomierza o rozważenie możliwości wydłużenia linii nr 6 relacji: Powiśle Ostrówek – Powiśle – Flisaków – Holownicza – Portowa – Baczyńskiego (Huta Szkła) – Zarzekowice – Koćmierzów – Koćmierzów (Piaski) tak, aby przejeżdżała przez Osiedle Wielowieś w Tarnobrzegu (Przystanek Warszawska Wielowieś 14 przy zamkniętej przychodni).

Zamknięcie w/w przychodni spowodowało, że część mieszkańców Osiedla Wielowieś korzystających z usług lekarzy straciło możliwość kontaktu ze swoimi lekarzami. Najbliższa przychodnia NZOZ Eskulap znajduje się na ul. Portowej w Sandomierzu na trasie linii nr 6 Sandomierza. W związku z powyższym wydłużenie linii pozwoli mieszkańcom Osiedla Wielowieś na dojazd do lekarzy oraz zapewni dodatkowe połączenie komunikacyjne z Sandomierzem.

Koszty funkcjonowania linii nr 6 w granicach administracyjnych Miasta Tarnobrzega będą finansowane przez Miasto Tarnobrzeg na podstawie porozumienia międzygminnego. Zgodnie z przedstawioną kalkulacją kosztów przedłużenia linii nr 6 wyliczona kwota od 1 marca 2024 r. do końca 2024 r. wynosi 50 607,36 zł.

Kwota uwzględnia realizację 3056 kursów co w zaokrągleniu wyniesie 16,56 zł za 1 kurs. Przewidywane jest wykonanie 6112 wozokilometrów. Cena 1 wozokilometra w 2023 r. wyniosła 8,28 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj