Fundacja Damy Radę, partner projektu „Tour de’presja”, zaprasza na warsztaty korzystania z samopomocowego narzędzia do walki z depresją. Spotkanie jest adresowane zwłaszcza do psychologów, psychoterapeutów, pedagogów i wszystkich, którzy pracują z osobami pogrążonymi w nieprzemijającym smutku.

O tym, że depresja jest coraz powszechniej występującą chorobą psychiczną, nie trzeba nikogo przekonywać, podobnie jak fakt, że depresja to nie katar – sama nie przejdzie, a walka z nią trwa o niebo dłużej. Dlatego Fundacja Damy Radę zaprasza 21 lutego na godz. 12 wszystkich, dla których nowe narzędzie samopomocowe „iFightDepression” może być kolejną formą pomocy dla osób w chorobie, którą na podkarpacki grunt przenosi Agencja Kreatywna „Bezmiar możliwości” i portal Zaufany Terapeuta, polski patron ogólnoeuropejskiej inicjatywy „Alians Przeciwko Depresji”. Narzędzie samopomocowe przybliży dr Piotr Toczyski, psycholog z europejskim certyfikatem EFPA EuroPsy, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, krajowy konsultant metody EAAD-Best.eu i iFightDepression.eu w Polsce. Organizatorzy i partnerzy zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach, kierowanych szczególnie do psychologów i psychoterapeutów.

Narzędzie „iFightDepression” zostało stworzone z inicjatywy Europejskiego Sojuszu Przeciwko Depresji (EAAD) oraz opracowane i wdrożone przez konsorcjum PREDI-NU (Preventing Depression and Improving Awareness through Networking in the EU), przy wsparciu i finansowaniu przez Komisję Europejską. Do tej swoistej kooperatywy, czyli Europejskiego Aliansu Przeciw Depresji może dołączyć każdy: zarówno osoby fizyczne, jak też przedstawiciele samorządu terytorialnego, biznesu itp.

Prosimy o wcześniejsze zapisy na warsztaty: telefonicznie (531 462 392), mailowo (kontakt@fundacjadamyradę.eu) lub przez fb Fundacji Damy Radę. Warsztaty odbędą się w siedzibie fundacji: na ul. Wyspiańskiego 19.

Jak na tour przystało, poza Tarnobrzegiem warsztaty odbędą się także w innych miejscach: Nowej Dębie (20.02, Samorządowy Ośrodek Kultury), Stalowej Woli (22 lutego, Centrum Aktywności Seniora, Al. J. Pawła II 10) i Rzeszowie (23 lutego, Kino Zorza na ul. 3 maja 28).

Szczegółowe informacje o narzędziu dostępne są na stronie www.ifightdepression.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj