Maciej Mach uczeń klasy III technikum ekonomicznego w Zespole Szkół nr 2 w Tarnobrzegu otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Uczeń w ubiegłym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole wynoszącą 5,40. Reprezentował również szkołę w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” oraz został laureatem pierwszego miejsca w „Konkursie Wiedzy Celno-Skarbowej” zorganizowanym pod patronatem Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Maciej angażuje się w życie klasy i szkoły. Pełni funkcję zastępcy przewodniczącego klasy.

Interesuje się sportem, szczególnie piłką nożną. Lubi również podróżować i poznawać kulturę innych narodów. Uczeń interesuje się również kinematografią oraz ekonomią, szczególnie działalnością giełdy papierów wartościowych. Co roku bierze udział w zespołowej rywalizacji szkół w ramach ogólnopolskiego projektu Szkolna Internetowa Gra Giełdowa.

Aby zakwalifikować się do tego wyróżnienia, uczeń musiał spełnić szczególne kryteria: osiągnąć promocję z wyróżnieniem, mając najwyższą średnią ocen w swojej szkole lub wykazać się wybitnymi umiejętnościami w co najmniej jednej dziedzinie nauki, osiągając w niej znakomite wyniki oraz co najmniej dobre w innych dziedzinach. Stypendium przyznane przez Prezesa Rady Ministrów wynosi 500,00 zł miesięcznie i jest wypłacane w dwóch transzach.

Źródło: Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj