Przygotowany z myślą o zawodnikach MKS STAL Nowa Dęba projekt budynku socjalno-szatniowego uzyskał pozwolenie na budowę. Starosta Tarnobrzeski po analizie dokumentów projektowych, złożonych przez firmę Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy z Kosów, dał zielone światło na prace budowlane. Firma ta realizuje projekt inwestycyjny w trybie „zaprojektuj i zbuduj”, w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy, przygotowany wcześniej przez gminę.
 
Projekt zakłada budowę budynku z zadaszoną trybuną, wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodno-kanalizacyjną, hydrantową, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej, klimatyzacji, elektryczną, teletechniczną, odgromową, przyłącz gazowy. Dokumentacja przewidziała również utwardzenie terenu dla 34 miejsc postojowych, w tym 1 dla autobusów. Teren zostanie oświetlony oraz będzie monitorowany.
 
Cały obiekt to 983,20 m2 powierzchni, z pomieszczeniami z podziałem na sekcję piłkarską (seniorzy, juniorzy, trampkarze), sekcję lekkoatletyczną (chłopcy i dziewczęta). Osobne pomieszczenia przewidziano dla trenerów, władz klubu sportowego. Będzie tam także zaplecze techniczne dla pracowników SOSiR.
 
Do budynku będzie przylegać trybuna systemowa na 212 miejsc – takie usytuowania trybuny ułatwi oglądanie zawodów sportowych przy słonecznej pogodzie.
 
Po wydaniu pozwolenia na budowę wykonawca inwestycji przekazał projekty branżowe do realizacji zadania. Zostały one zaakceptowane przez branżowych inspektorów nadzoru. Wobec czego firma R. Olszowego weszła na plac budowy i zabezpiecza obecnie teren robót.
 
Będzie to duża inwestycja, o czym świadczy jej rozmiar powierzchniowy, ale także wartość zadania. Kosztować ono będzie gminę około 10 mln zł – jest to największa i najdroższa inwestycja kubaturowa ostatnich lat. Na to zadanie 60% środków zostało pozyskanych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Pozostała część pieniędzy – 4 mln zł – pochodzić będzie z budżetu gminy, a konkretnie z zaciągniętego na ten cel kredytu. To będzie znaczne obciążenie dla gminy, ale też przyświeca nam świadomość, że musimy podejmować kroki nad zachęceniem młodych ludzi do zajmowania się sportem, aktywnością dla ich przyszłego zdrowia. No i liczymy też na rozsławianie imienia gminy przez kolejne generacje młodych piłkarzy, lekkoatletów, jak bywało ongiś, gdy takich warunków do uprawiania sportu nie było, jakie tworzymy dziś.
 
Zadanie winno być oddane do użytku w miesiącu grudniu 2024.

Źródło: UMiG Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj