policja
policja

Spostrzegawczość i szybka reakcja policjanta z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu doprowadziły do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy skody octavii. 49-letni kierowca pojazdu w ciągu kilku godzin został dwukrotnie zatrzymany na „podwójnym gazie”. Badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu, na dodatek pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC.

W środę, funkcjonariusz Wydziału Prewencji kilka minut po rozpoczęciu służby, zatrzymał do kontroli kierowcę skody octavii.

Do zdarzenia doszło przed północą na drodze przy ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu. Kierowca pojazdu na widok oznakowanego radiowozu przyspieszył, następnie gwałtownie skręcił w przyległą ulicę, zmieniał kierunki jazdy, a jego sposób poruszania się wskazywał, że może być nietrzeźwy. Przypuszczenia policjanta potwierdziły się.

Kiedy funkcjonariusz otworzył drzwi pojazdu wyczuł alkohol. Za kierownicą pojazdu siedział 49-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Sprawdzono stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało 1,55 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Tarnobrzega przyznał, że pił piwo z koleżanką w samochodzie. Gdy alkohol się skończył 49-latek uruchomił pojazd i odwiózł kobietę do domu.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie, jakiego dopuścił się kierowca skody. 49-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, na dodatek pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierowca skody został powiadomiony o konsekwencjach karnych kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Pojazd został zabezpieczony.

W tym dniu, po godz. 7, policjant wracając po służbie prywatnym samochodem do miejsca zamieszkania, znowu zauważył 49-letniego mężczyznę za kierownicą skody, którą w nocy zatrzymał do kontroli drogowej. Mężczyzna jechał ulicą Dekutowskiego w Tarnobrzegu.

Policjant natychmiast podjął interwencję. Zajechał drogę kierowcy octavii, następnie podszedł do kierującego pojazdem i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę 49-latkowi. Funkcjonariusz o zdarzeniu natychmiast powiadomił dyżurnego jednostki. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego. Od mężczyzny czuć było alkohol.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, ponownie skontrolowali stan trzeźwości 49-latka. Badanie urządzeniem wykazało 0,72 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przesłuchali 49-latka, przedstawili mu dwa zarzuty popełnionych przestępstw, do których się przyznał. O dalszym losie mężczyzny będzie decydował teraz sąd.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących o trzeźwość za kierownicą. Jeśli mamy podejrzenie, że jakiś kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareagujmy. Poinformujmy o swoich przypuszczeniach policjantów i jeżeli jest taka możliwość nie dopuśćmy kierującego do dalszej jazdy.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj