5 października br., w dzień wspomnienia św. Siostry Faustyny Kowalskiej dzieci i Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz młodzież Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu pielgrzymowały do Klasztoru Sióstr Dominikanek
w Wielowsi do Matki Kolumby Róży Białeckiej – założycielki zakonu sióstr świętego Dominika. 

Postać matki Kolumby związana jest z Wielowsią i jej ówczesnymi mieszkańcami, o czym wspominała matka przełożona sióstr  w Wielowsi –  Matka Kolumba była zatroskana o ludzi chorych, biednych, a szczególnie o dzieci z takich rodzin dlatego też podjęła się  organizowania szkół dla  dzieci . Postać tej Sługi Bożej jest przykładem cnoty miłosierdzia.

W ramach projektu edukacyjnego ogłoszonego przez Fundację Serce Lasowiackie imienia Barbary i Franciszka Mortków  – „Cichy bohater miasta Tarnobrzega” na lekcjach wychowawczych nauczyciele naszych szkół przybliżali postać Kolumby Róży Białeckiej .

Zwieńczeniem  projektu było ogłoszenie w szkole konkursu plastycznego „ Różaniec- skarbem dzieci”. Wykonane przez dzieci różańce zostały przyniesione w pielgrzymce do kościoła Sióstr Dominikanek.  Wszystkie prace zostały wyróżnione okolicznościowym dyplomem, a 5 uczniów otrzymało nagrody rzeczowe ufundowane przez Fundację Serce Lasowiackie imienia Barbary i Franciszka Mortków .

Pielgrzymi wzięli udział w mszy świętej, której przewodniczył i wygłosił homilię Ksiądz Prałat – Jan Biedroń, prowadzący szkoły katolickie w Tarnobrzegu.

Po mszy św. przy grobie Matki Kolumby Róży Białeckiej, pani prezes Fundacji – Jolanta Kret oraz uczniowie i nauczyciele wraz z dyrektorem szkół katolickich złożyli kwiaty oraz odmówili modlitwę różańcową.

Dla zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli  w ogrodach klasztornych odbył się Piknik integracyjny .

Dzisiejszy dzień dostarczył uczniom” Katolika” wielu przeżyć, będą go długo wspominać. 

Info: Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj