Miniony tydzień dla Tarnobrzeskiego sportu to wielka feta. Jeszcze nie ochłonęliśmy po awansie Siarki do II ligi, a już z wielkim przytupem Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg wchodzi w letni sezon regatowy.

10 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe przywieźli nasi wodniacy z Mistrzostw Śląska, które odbyły się w minioną sobotę. Na katowickich wodach Doliny Trzech Stawów rywalizowało łącznie 9 drużyn, na dystansach równych 300 i 500 m. Żar lejący się z nieba nie przeszkodził tarnobrzeskim zawodnikom w uzyskaniu zwycięskich czasów. Wysoką forma mogą pochwalić się nasze osady K-2: Weronika Kukiełka i Aleksandra Ślęczka, Otylia Błażejczak i Martyna Gruszczyńska oraz Aleksy Krystek i Antoni Kołodziej, które zdobyły kolejno złoty i dwa brązowe medale. Na pierwszym miejscu uplasowały się również Blanka Kukiełka prześcigając konkurentki w biegu K-1 dziewczynek 2011, Weronika Kukiełka w K-1 dziewczynek w roczniku 2010 oraz Otylia Błażejczak w K-1 juniorek mł. Srebro dumnie zawisło na szyjach Aleksandry Ślęczki w biegu K-1 dziewczynek 2010, Adama Dzierzkowskiego w K-1 2010, Piotra Stępnia w K-1 2008 i Vłada Grabara w K-1 2009, który po trudnym przedbiegu pokonał konkurencje w finale.

„To już kolejne zawody, kolejne lokalne mistrzostwa, z których wracamy zwycięsko w tym roku. Nie są to może mistrzostwa rangi ogólnopolskiej, ale są świetnym wyznacznikiem formy, jaką reprezentują nasi sportowcy w stosunku do konkurencji.” – mówi trener Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg Sławomir Wiatrowski. „Wraz z trenerem Piotrem Kwaskiem widzimy duży potencjał wśród naszych podopiecznych i chcemy go wykorzystać. W głębi duszy wierzymy, że Tarnobrzeg, biorąc pod uwagę możliwości jakie daje nam nasz akwen, może już niedługo stad się taką swoistą kuźnią kajakarskich talentów” – dodaje szkoleniowiec. Nie sposób nie wspomnieć, że w tym samym czasie, gdy tarnobrzeska kadra rywalizowała zaciekle na śląskich wodach, mieszkanka naszego Miasta, jedna z czołowych zawodniczek Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg Zuzanna Błażejczak, wywalczyła 4 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów i U23 w sprincie kajakowym w Belgradzie w kategorii K-1 na dystansie 1000 m, dumnie reprezentując nasze barwy narodowe.

Źródło: Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj