W najbliższą sobotę w Gorzycach królować będzie muzyka folkowa. Biesiada rodzinna odbędzie się w Technicznym Ogrodzie. Początek o godz. 16.00.

W amfiteatrze Technicznego Ogrody wystąpią m.in. Zespół Pieśni i Tańca działający przy Domu Kultury w Sokolnikach oraz dziecięce i młodzieżowe grupy z Domu Kultury we Wrzawach  wraz z  paniami ze Stowarzyszenia „Razem dla Wrzaw”. Przed gorzycka publicznością wystąpi także zespół ludowy „Perełki” z Żupawy.

Imprezę zwieńczy zabawa biesiadna z reaktywowaną na nowo Kapelą GOK Gorzyce. Podczas imprezy odbędzie się konkurs karaoke na „Ludową nutę”. Swoją muzyczną wiedzę będzie można sprawdzić w zabawie „Jaka to melodia”. Dla zwycięzców przewidziano nagrody niespodzianki. 

Specjalną prezentację dań kuchni polskiej i kuchni regionalnej – lasowiackiej przygotowują m.in. KGW Gorzyce, KGW Sokolanki, KGW Orliska, KGW Motyczanki, KGW Zalesie Gorzyckie i Stowarzyszenie „Razem dla Wrzaw”. Wśród specjałów na stołach będą królować m.in. broziaki, pajdy domowego chleba ze smalcem, z pastami warzywnymi i rybnymi, a także słodkości takie jak: pleśniak, kruszonka z rabarbarem, sezonowe ciasta z owocami.

Swoje specjały w ramach kiermaszu będą serwowały  panie z Ukrainy, które przebywają na terenie gminy. Wśród potraw kuchni ukraińskiej będzie można skosztować m.in. pielmieni, pierogów ziemniaczanych czy kotletów z kaszy oraz słodkości.

Podczas imprezy odbędzie się również konkurs kulinarny na najsmaczniejszą pastę z ryby słodkowodnej. O miejsce podium powalczą wszyscy wystawcy. Wydarzenie dofinansowane jest z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Źródło: Urząd Gminy Gorzyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + 6 =