Wiceminister finansów Sebastian Skuza odwiedził w miniony piątek, 21 stycznia, Państwową Uczelnię Zawodową w Tarnobrzegu. Tematem spotkania władz uczelni z przedstawicielem resortu finansów była aktualna działalność uczelni oraz jej plany na przyszłość.

Gośćmi spotkania byli samorządowcy, na czele z wicemarszałek województwa  podkarpackiego Ewą Draus. Nie zabrakło też starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła, wicestarosty Jacka Rożka,  prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, przedstawicieli wielu instytucji współpracujących z uczelnią, pracowników PUZ oraz samych studentów.

Podczas spotkania rektor PUZ Anna Szylar opowiedziała o 21 latach istnienia uczelni w Tarnobrzegu, o kierunkach jej rozwoju, podkreślając przede wszystkim fakt, że kształci ona studentów, którzy zdobywają zawody potrzebne na aktualnym rynku pracy. Wspomniała więc m. in. o istniejącym już pielęgniarstwie, czy o psychologii, ale  też o planowanym kierunku kształcenia ratowników medycznych, który ruszy 1 października tego roku. 

O znaczeniu uczelni dla całego regionu mówiła wicemarszałek Ewa Draus, podkreślając, ze jej absolwenci znajdują zatrudnienie nie tylko w mieści Tarnobrzeg i powiecie tarnobrzeskim, ale w całym Podkarpaciu. 

Działania PUZ docenił  starosta Jerzy Sudoł mówić, że : –  Ta uczelnia, która już wpisała się w Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeski,  jest bardzo potrzebna, przede wszystkim dlatego, że kształci studentów pod konkretne potrzeby rynku pracy,  stąd nasza prośba, jako samorządowców, żeby ministerstwo finansów łaskawym okiem spojrzało na tarnobrzeską wszechnicę, bo to będzie przynosiło zyski, nie tylko produkcja, nie tylko fabryki,  ale również praca nad umysłami . To jest bardzo ważne zadanie – mówił na zakończenie spotkania starosta Jerzy Sudoł.

Sebastian Skuza mówił o tarnobrzeskiej uczelni nie szczędząc pochwał dla jej kadry kierowniczej i podkreślając, że świetnie sobie radzi nie tylko w swojej pracy dydaktycznej, ale też staje na wysokości zadania jeśli chodzi o tworzenie przyjaznych miejsc do studiowania dla osób  niepełnosprawnych. Mówił też o tym, że państwowe szkodnictwo zawodowe wypełnia lukę w systemie nauki i szkolnictwa wyższego, dlatego też potrzebne jest mu wsparcie i współpraca ze strony samorzadów i państwa.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen − twelve =