fot.mdyszlewski.pl

Słoneczne dni sprawiły, że na drogach naszego województwa można było spotkać jeszcze wielu miłośników motocykli. Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci podczas weekendu prowadzili na Podkarpaciu akcję „Motocykl”. Podczas działań mundurowi skontrolowali 353 motocyklistów i motorowerzystów. Ujawnili 98 naruszeń, w tym 23 przypadki przekroczenia prędkości.

Przez dwa dni trwała policyjna akcja “Motocykl”. Jesienna pogoda sprzyjała wielbicielom dwóch kółek i wielu z nich zdecydowało się jeszcze na podróżowanie jednośladami.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 353 kierujących motocyklami i motorowerami. Okazało się, że 14 kierujących wsiadło na jednoślady, mimo że nie posiadali do tego wymaganych przepisami uprawnień. 23 skontrolowanych przekroczyło dozwoloną prędkość. 2 kierowców straciło prawo jazdy. Policjanci zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych.

“Motocykl” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci podczas działań zwracali uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj