Wiele osób już przygotowuje się do Święta Zmarłych. W pośpiechu kupujemy wiązanki, znicze, sprzątamy groby i nie zwracamy uwagi na nasze torebki, saszetki, czy portfele. Policjanci ostrzegają przed oszustwami. 44-letnia kobieta, będąc na zakupach na tarnobrzeskim targowisku, oglądając wiązanki na cmentarz, straciła portfel z dokumentami i pieniędzmi. Przypominamy – zwracajmy baczną uwagę na to, co dzieje się wokół nas i dbajmy o nasze mienie.

Święto Zmarłych zbliża się wielkimi krokami, dlatego na targowych straganach ze zniczami i wiązankami obserwujemy już wzmożony ruch. Coraz więcej osób, sprzątających groby bliskich, jest także na cmentarzach. Policjanci przypominają, że to także żniwa dla kieszonkowców.

Niestety przekonała się o tym, 44-letnia kobieta, która w sobotę około godz. 9, przeglądając wiązanki na targowisku w Tarnobrzegu, straciła portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Złodzieje kieszonkowi wykorzystują każdy błąd i moment nieuwagi. Tego typu przestępcy działają najczęściej w dużych skupiskach ludzi. W tych miejscach najłatwiej paść ofiarą kieszonkowca.

Wielu kradzieży można by było uniknąć, gdyby ofiary zwróciły uwagę na to, co dzieje się wokół nich, gdyby lepiej pilnowały swoich rzeczy i miały świadomość, że złodziej tylko czeka na naszą nieuwagę. Dlatego tak ważna w tym przypadku jest profilaktyka.

Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte.

Gdy zauważysz kradzież, niezwłocznie powiadom Policję, dzwoniąc pod numer 47 825 33 10 lub korzystając z numeru alarmowego 112.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj