Kolejne miejsce rekreacji pojawiło się w Nowej Dębie. Jeszcze przed wakacjami, 21 czerwca, zakończyła się inwestycja rozbudowy placu zabaw nad Zalewem w Nowej Dębie.

Do dyspozycji dla najmłodszych mieszkańców plac zabaw został wyposażony w nową huśtawkę oraz zestaw linarium. Aby zapewnić dostępność dla dzieci w każdym wieku, huśtawka zapewnia trzy rodzaje siedzeń – siedzisko kubełkowe, siedzisko płaskie oraz popularne bocianie gniazdo. Linarium wraz ze ścianką wspinaczkową zapewnia wiele poziomów trudności, zarówno dla młodszych jak i starszych. Nawierzchnia placu zabaw ze względów bezpieczeństwa została wykonana z piasku z atestem, który amortyzuje upadek dzieci. W pobliżu znajdują się cztery ławki z oparciem, pięć sztuk stojaków na rowery oraz kosz na śmieci.

Ze względu na umiejscowienie w niedalekim sąsiedztwie istniejącego już placu zabaw i Zalewu, jest to świetna alternatywa dla dzieci i rodziców na spędzanie czasu w sposób aktywny i zdrowy.

Wartość zadania wyniosła 59 363,08 zł, część środków w kwocie 21 950,00 zł została pozyskana z Lokalnej Grupy Rybackiej Puszczy Sandomierskiej, której gmina jest członkiem.

Źródło: UMiG Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 2 =