Wczoraj starsze małżeństwo z Tarnobrzega padło ofiarą złodzieja. Oszust podający się za handlarza ziemniaków wykorzystał chwilową nieuwagę seniorów i ukradł im pieniądze. Łupem padło 700 złotych, które było przeznaczone na zapłatę rachunku. Policjanci apelują o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Wczoraj około godz. 10, policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy z mieszkania przy ul. Marczaka, w Tarnobrzegu. Z ustaleń mundurowych wynika, że do mieszkania 68-letniej kobiety i jej męża zapukał handlarz warzyw i owoców, który oferował do sprzedaży ziemniaki i truskawki.

Seniorka, chcąc zakupić ziemniaki, wpuściła do środka sprzedawcę i poszła szukać drobnych pieniędzy. Podczas rozmowy, handlarz poprosił kobietę o rozmienienie mu 200 zł. Mężczyzna wykorzystując chwilową nieuwagę małżeństwa, zabrał ze stołu pieniądze, które były przygotowane na opłacenie rachunku. Łupem złodzieja padło 700 zł. Zaraz po kradzieży mężczyzna opuścił mieszkanie. Po krótkiej chwili seniorzy zorientowali się, że padli ofiarą przestępcy i o zdarzeniu zaalarmowali policjantów.

Rysopis sprawcy:

Wiek około 45- 50 lat, wzrost około 173 cm, krępej budowy ciała, krótkie włosy z widoczną łysiną z przodu głowy. Według opisu świadków mężczyzna miał ciemną karnacje skóry, ubrany był w spodnie w kolorze ciemnym i jasny t -shirt.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje w tej sprawie lub były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu tel. 47 825 33 20 lub 47 825 34 21.

Info: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five − 3 =