fot.mdyszlewski.pl

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 26-latka, który zaatakował dwóch nastolatków. Mężczyźnie nie spodobało się, że chłopcy bawili się plastikowymi pistoletami i strzelali żelowymi kulkami. Obu zabrał zabawki i awanturował się z matką jednego z nich. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został zatrzymany w mieszkaniu swoich znajomych, na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów. Jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, po godz. 17, dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Dąbrowskiego w Tarnobrzegu, młody mężczyzna miał zaczepiać dwóch bawiących się nastolatków i miał im zabrać zabawki – plastikowe pistolety.

Na miejscu policjanci ustalili, że dwaj chłopcy, w wieku 12 i 13 lat, bawili się plastikowymi pistoletami i strzelali żelowymi kulkami. Zabawa nastolatków tak zdenerwowała mężczyznę, że złapał jednego z nich za rękę i kopnął, po czym obu zabrał zabawki i zaczął im grozić. Na zachowanie chłopców, agresywny mężczyzna, poskarżył się jednej z matek. Między obojgiem wywiązała się wymiana zdań, podczas której mężczyzna celował z plastikowego pistoletu w głowę kobiety. Po zajściu młody mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku. Kobieta o zdarzeniu zaalarmowała policjantów.

Mundurowi ustalili rysopis napastnika i rozpoczęli jego poszukiwania. Bardzo szybko okazało się, że związek z tym zdarzeniem może mieć 26-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Z zebranych informacji wynikało, że przebywa on w jednym z mieszkań, na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres. Kiedy zapukali do mieszkania 26-latek ukrył się za drzwiami.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przedstawili mu 3 zarzuty dotyczące m. in. kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej 13-latka.

To nie jedyne przewinienia, których dopuścił się 26-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany sądowym nakazem doprowadzenia, w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 1 roku. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

ŹRÓDŁO: KMP W TARNOBRZEGU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj