Ukazał się nowy numer Informatora Seniora przygotowany we współpracy z tarnobrzeżanami w podeszłym wieku.

W opracowywanie Informatora Seniora, publikacji wydawanej przez samorząd Tarnobrzega, aktywnie włączają się adresaci tegoż wydawnictwa, sami seniorzy.  – Chcemy, by Informator Seniora ze swymi treściami trafiał w oczekiwania seniorów właśnie. Uznaliśmy, że najlepiej będzie, gdy w opracowaniu każdego kolejnego numeru uczestniczyć będą sami zainteresowani – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Szósty numer Informatora, który właśnie trafił do dystrybucji, przygotowany został już we współpracy z seniorami. Zadania podjął się Jan Palacz, przewodniczący Zespołu ds. Kultury Rady Seniorów, który przedstawił propozycje tematów do poruszenia w tym numerze. Wszystkie zostały uwzględnione. – Pachnący jeszcze farbą drukarską Informator zawiera swoiste kompendium wiedzy z zakresu  zdrowia, bezpieczeństwa i aktywności seniorów. Prócz tego, w jednym miejscu zawarte zostały przydatne adresy i telefony do placówek służby zdrowia, pomocy społecznej, ale i kultury. Z łatwością będziemy mogli wyszukać i skorzystać z możliwości i ofert przygotowanych pod potrzeby i zainteresowania osób starszych – mówi Ewa Grabowska, Sekretarz Rady Seniorów w Tarnobrzegu.

Przedstawiciele Rady Seniorów w Tarnobrzegu zapraszają wszystkie osoby „w sile wieku” do włączenia się w przygotowanie kolejnych numerów Informatora Seniora. – Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z obecnym wydaniem Informatora, tarnobrzescy seniorzy pomogą nam zredagować kolejną edycję. Liczymy na propozycje tematów do następnych numerów – dodaje Ewa Grabowska z tarnobrzeskiej Rady Seniorów. Wszelkie sugestie i pomysły można składać w siedzibie Klubu Seniora w Tarnobrzegu przy pl. B. Głowackiego 34.

Informator Seniora rozprowadzany jest bezpłatnie za pośrednictwem Rady Seniorów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, MOPR-u, a także innych tarnobrzeskich placówek i instytucji.

Źródło: UM Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj