Iwona Strojek, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie i Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach, zostali odznaczeni Srebrnymi Krzyżami Zasługi przyznawanymi przez Prezydenta RP. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczona została także Zofia Sudoł, pedagog szkolny i kierownik warsztatów szkolnych w ZS nr 2 w Nowej Dębie.

Uroczystość odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Oznaczenia wręczyła wojewoda Ewa Leniart, która podziękowała nauczycielom za to, że z takim wysiłkiem i zaangażowaniem podeszli do tego szczególnego czasu i codziennych trudnych wyzwań. Podkreśliła też ich wkład w proces kształcenia i wychowywania przyszłych pokoleń.
W uroczystości wzięła też udział podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, która złożyła wszystkim odznaczonym z całego Podkarpacia gratulacje.

Nauczyciele z naszych powiatowych zostali docenieni nie pierwszy raz. Iwona Strojek, pracująca w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie niemal 20 lat, była już odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi (w 2012 r.) oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej (w 2015 roku). Nagradzał ją także Starosta Tarnobrzeski.

Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół im. Por. Józefa Sarny w Gorzycach, pracujący w tej szkole już 26 lat, Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał w roku 2010, nieco później został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jego pracę nagradzali też Starosta Tarnobrzeski oraz Kurator Oświaty.

Źródło: Starostwo Powiatu Tarnobrzeskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj