W sierpniu w regionie odbędzie się Nadwiślański Fashion Week. Będą debaty, warsztaty i pokazy najlepszych w Polsce projektantów. Ruszyły castingi dla modelek.

Fundacja Artystyczna Ga Mon wraz z partnerami i przy wsparciu wielu organizacji pozarządowych, samorządów oraz instytucji organizuje wydarzenie pod nazwą Nadwiślański Fashion Week. Podczas 3 wakacyjnych dni, w 3 miastach naszego regionu odbędzie się cały cykl wydarzeń związanych z modą i kulturą. Na początek 6 sierpnia w Tarnobrzegu zaplanowano Debatę Modne Podkarpacie z udziałem
znakomitych gości. Dzień później – 7 sierpnia odbędzie się 4 Fashion Stalowa Wola, a 8 sierpnia Sandomierz Fashion Street.

Ubiegłoroczna edycja pokazała, jak przy równoczesnym wsparciu wielu ludzi i organizacji, można budować wzajemną współpracę, której efektem jest tworzenie kolejnego atutu marki województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego – mówi pomysłodawczyni przedsięwzięcia Justyna Wesołowska.

Fashion Street połączył ludzi zajmujących się szeroko pojęto kulturą i biznesem, zainicjowane zostało w ramach Czwórmiasta i partnerstwa lokalnego. Do wydarzenia przyłączyły się organizacje i instytucje, które działają na terenie województw zarówno podkarpackiego jak i świętokrzyskiego.

Kultywowanie rodzimych tradycji, zwyczajów, życia w zgodzie z naturą oraz wykorzystywanie dorobku Lasowiaków – to nasza wspólna odpowiedzialność – mówi tarnobrzeska projektantka – Ocalając od zapomnienia, a przy tym tworząc nową przestrzeń dla kultury lasowiackiej budujemy naszą tożsamość, ale też dajemy nowe możliwości dla lokalnych biznesów, w tym w szczególności branży
modowej. Budowanie marki regionu  podkarpackiego opartej na  korzeniach lasowiackich, a świętokrzyskiego na korzeniach Sandomierszczyzny stanowi duży potencjał i warto na tej bazie kontynuować i rozwijać dalszą współpracę. Jesteśmy pewni, że dzięki zaangażowaniu samorządowców, przedsiębiorców oraz ludzi z pasją mamy możliwość stworzenia atrakcyjnej wspólnoty regionalnej.

Rozpoczął się już cykl castingów dla kandydatek na modelki. Dziewczyny, które chciałyby spróbować swoich sił podczas pokazów mody oraz sesji zdjęciowych mogą zgłaszać się w wybranym terminie w dowolnym miejscu w Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Samborcu i Sandomierzu.
Nie trzeba mieć doświadczenia, wystarczy chęć i pasja – zapewniają organizatorzy. Na casting należy założyć zwykłą koszulkę, legginsy i zabrać ze sobą buty na wysokim obcasie. Szczegóły i terminy na plakacie oraz na profilu Facebook Sandomierz Fashion Street.

Źródło: TDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj