Gdy mamy ustalone szczepienie, ale wizyta w tym terminie nie jest możliwa – nie zapomnijmy jej odwołać! Wcześniejsza informacja przekazana do punktu szczepień, pozwoli bez zbędnej zwłoki umówić następną osobę, oczekującą w kolejce – czytamy w komunikacie nadesłanym przez rzecznika prasowego Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Wszystkim zapisanym na wizytę w poradni zależy na jak najszybszym kontakcie z lekarzem, a osobom oczekującym na szczepienie zależy na prostym i szybkim podaniu szczepionki. Jeśli w porę odwołamy wizytę, z której nie możemy skorzystać, pozwoli to szybciej skorzystać innym pacjentom, a lekarzowi szybciej pomóc innemu pacjentowi.

Pamiętajmy, że odwołanie zaplanowanego terminu wizyty oraz szczepienia nadal jest ustawowym obowiązkiem pacjenta.

Wizytę można odwołać telefonicznie lub osobiście.

– o szczegóły dotyczące poradni możemy zapytać na czynnej całą dobę bezpłatnej infolinii 800 190 590

– o szczegóły dotyczące szczepień możemy zapytać na czynnej całą dobę bezpłatnej infolinii 989

Ostatnio pojawiają się również informacje o próbach oszustw, związanych ze szczepieniami. Pamiętajmy, że zaufane numery telefonów to:

– infolinia 989,

numer telefonu do naszej poradni lekarza rodzinnego,

– numer 664 908 556, pod który możemy wysłać sms o treści SzczepimySie w celu zarejestrowania się na szczepienie, i z którego otrzymać możemy istotne w tym temacie informacje.

Zwróćmy również szczególną uwagę na osoby starsze, które kierując się empatią i chęcią pomocy bliskim, mogą paść ofiarą naciągaczy i oszustów.

Info: Podkarpacki Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + 14 =