W związku z zagrożeniem epidemicznym w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta Zarząd Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu podjął decyzję o zamknięciu do odwołania swoich placów zabaw na terenie miasta.

Ładna, kusząca pogoda, która panuje od kilku dni, sprawiła, że mieszkańcy zaczęli opuszczać swoje domy, a dzieci nagminnie korzystają z miejsc zabawowych. Zarząd TSM prosi o niekorzystanie z tych miejsc i ogranicza do nich dostęp. Ta decyzja ma na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa poprzez gromadzenie się w skupiskach. Poza tym trzeba pamiętać, że wiele dzieci podczas zabawy dotyka tych samych urządzeń zabawowych, a to może sprzyjać rozprzestrzenianiu się wirusa.

– To nie do pomyślenia. Wiem, że panuje słoneczna pogoda i trudno wysiedzieć w domu, ale z niepokojem obserwowałem  jak kilkanaścioro dzieci bawi się razem na tak małej przestrzeni jaką jest plac zabaw. Myślę, że decyzja o ich zamknięciu jest dobra i mam nadzieję, że pomoże – mówi jeden z mieszkańców Tarnobrzega.

Zamknięte place zabaw zostały ogrodzone lub oznaczone tabliczką ze stosowną informacją.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj