Dzielnicowi z Tarnobrzega, Nowej Dęby, Gorzyc i Grębowa wspierają służby sanitarne w walce z epidemią koronawirusa na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, a także czy nie potrzebują dodatkowej pomocy. Liczba osób objętych kwarantanną nieznacznie wzrosła, z uwagi na powroty rodaków z zagranicy.

Codziennie policjanci otrzymują informacje dotyczące osób podlegających kwarantannie domowej. Mundurowi, wyposażeni w środki ochrony osobistej, każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Policjanci sprawdzą również, czy osoby przestrzegają zasad bezpieczeństwa i czy nie potrzebują pomocy lub wsparcia.

Dzielnicowi dokonują sprawdzeń w pobliżu miejsc kwarantanny, głównie telefonicznie, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie wchodzą do domów i mieszkań. Mundurowi wyposażeni są w środki ochrony sanitarnej, przeznaczone do zadań związanych z zagrożeniem koronawirusem, aby w razie konieczności ich użyć. W tym czasie wskazane jest stosowanie przez nich specjalnych środków ochrony. Policjanci mają do dyspozycji rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, kombinezony, okulary ochronne, środki myjące, środki dezynfekujące ręce.

Przypominamy, że osoby które nie stosują się do przymusowej kwarantanny, mogą zostać ukarane przez inspekcję sanitarną grzywną w kwocie do 5 tys. zł.

Apelujemy do stosowania się do zaleceń służb, o zachowanie spokoju oraz wzajemne wsparcie. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna i nie narażać innych na ryzyko zarażenia.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj