Od poniedziałku, 16 marca, uruchamiamy specjalny numer dla tarnobrzeskich seniorów, którym zaleca się pozostać, aż do odwołania, w domach. Telefonicznie seniorzy będą mogli zgłosić potrzebę dostarczenia zakupów, czy zrealizowania recept.

– Od momentu potwierdzenia pierwszego w kraju przypadku zarażenia koronawirusem wciąż powtarzane jest ostrzeżenie, że przed nowym wirusem powinny się chronić zwłaszcza osoby starsze, u których występuje największe ryzyko zarażenia i powikłań po chorobie COVID-19. Najważniejsza z zasad, jakie w czasie zagrożenia epidemicznego obowiązują właśnie seniorów, to unikanie przebywania w skupiskach ludzkich. Stąd apele do osób starszych o pozostanie w domach. Chcąc pomóc seniorom tarnobrzeskim przetrwać ten czas uruchamiamy specjalny numer telefonu, pod którym będzie można zgłosić konieczność zrobienia i dowiezienia zakupów spożywczych, czy konieczność zrealizowania recept – informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jak podkreśla, to numer wyłącznie dla zdrowych seniorów. – Osoby mające niepokojące objawy powinny skontaktować się, ale ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Uwaga Seniorzy z Tarnobrzega! Dzwoniąc pod numer 690 448 795
uzyskacie pomoc w zrobieniu i dostarczeniu zakupów, czy w zrealizowaniu recept. Numer czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30. Numer obsługuje MOPR. Pracownikom MOPR pomoc w dostarczaniu zakupów świadczyć będzie OSP.

– Proszę pamiętać, że tę pomoc świadczymy pięć dni w tygodniu, w określonych godzinach, a co za tym idzie proszę zadbać o to, by pracownicy MOPR, czy strażacy OSP zdążyli zapewnić państwu brakujący prowiant, czy leki przed weekendem. Jako, że numer służy tylko i wyłącznie do niesienia pomocy w zakupach liczę, że osiem godzin dziennie w zupełności wystarczy, by państwu w tym zakresie pomóc. 

Prezydent miasta oraz dyrektor MOPR proszą, by z uruchomionego numeru korzystali wyłącznie seniorzy, wyłącznie w sprawach pomocy w zakupach i zrealizowaniu recept. Jednocześnie apelują do seniorów o ostrożność. – Niestety, nawet w tym bardzo trudnym czasie są osoby żerujące na naiwności, usiłujące wyłudzić pieniądze uciekając się do oszustw. Policja ostrzega, że pojawiają się pierwsze przypadki prób wyłudzeń pieniędzy już nie na wnuczka, ale na koronawirus. Proszę pamiętać, to nie pracownik MOPR będzie dzwonił oferując pomoc. Proszę się z kimś takim nie umawiać, nie przekazywać pieniędzy. To państwo sami dzwonią i umawiają się z pracownikiem MOPR – o szczególną ostrożność prosi prezydent Bożek.

Info: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj