Było i nostalgicznie, i wesoło. Studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzycach rozpoczęli nowy rok akademicki. Odśpiewali Gaudeamus, pobiesiadowali i pochwalili się swoimi osiągnięciami dziękując tym, którzy na co dzień wspierają ich działalność.

Nowy rok akademicki 2019/2010 ruszył uroczyście 29 października w Pensjonacie Pod Pieprzówkami w Zalesiu Gorzyckim. Minutą ciszy i modlitwą studenci trzeciego wieku pożegnali jednego ze swoich członków, któremu nie dane było wziąć udziału w kolejnej inauguracji, później swoim występem pokazali, że mimo przeżytych już wielu lat, wciąż są pełni energii i chęci do aktywnego życia.

O tym, że warto mieć marzenia i za nimi pójść podkreślała Krystyna Gozdyra, prezes UTW przypominając, że stowarzyszenie skupia dziś 129 osób. – Dzięki udziałowi w różnych formach zajęć możemy iść z duchem czasu i nowoczesności. – mówiła – Przygoda z nauką przynosi nam dużo radości i satysfakcji. Rozwijamy swoje pasje i zainteresowania. Dużą rolę w naszym kształceniu odgrywają wycieczki integrujące i wspólne wczasy. Wiosną przez dwa tygodnie korzystaliśmy z uroków Morza Bałtyckiego, poznaliśmy folklor kaszubski. Naszym hitem były wycieczki rekreacyjno –
zdrowotne do Bukowiny Tatrzańskiej. Po raz trzeci wzięliśmy też udział w
spartakiadzie sportowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim – wyliczała Krystyna Gozdyra. -Wypadliśmy dobrze i znaleźliśmy się w czołówce startujących z całego Podkarpacia.

Gośćmi studentów trzeciego wieku, prócz przedstawicieli władz gminnych byli m. in. starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł ze swoim zastępcą Jackiem Rożkiem, którzy bukietem kwiatów i życzeniami podkreślili, że pamiętają o seniorach i podziwiają ich za aktywność.

Fot. KSP – Gaudeamus

Info: Starostwo Powiatowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj