Prezydent Miasta Tarnobrzega informuje mieszkańców urodzonych przed 31 grudnia 1959 r., że przedłużona zostaje akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Tarnobrzescy seniorzy zaszczepić  się będą mogli jeszcze w listopadzie.

Z uwagi na to, że wystąpiły problemy z dostępnością szczepionek przeciw grypie – spowodowane niezależnymi od magistratu ograniczeniami dostaw szczepionek ze strony producentów – prezydent Tarnobrzega zdecydował o przedłużeniu akcji bezpłatnych szczepień osób urodzonych przed 31 grudnia 59 r. Ta wstępnie miała trwać do końca października.

Nowa partia szczepionek ma pojawić się w przychodniach w drugiej połowie listopada. Będzie to jeszcze dobry moment, by zabezpieczyć się przed grypą, lub zapobiec jej powikłaniom. Zdaniem ekspertów, szczyt zachorowań na grypę przypada między styczniem, a marcem. Szczepionkę, by była skuteczna, trzeba więc przyjąć najpóźniej do grudnia.

– Urząd monitoruje sytuację na rynku i jest w stałym kontakcie z dostawcą szczepionki. Jeśli będzie taka konieczność szczepienia będziemy kontynuowali jeszcze w grudniu – zapewnia koordynujący akcję Zenobia Juda Inspektor z Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury tarnobrzeskiego Urzędu Miasta.

W poprzednich latach szczepienia przeciw grypie ruszały w Tarnobrzegu końcem września. W tym roku jednak pierwsze dostawy szczepionek pojawiły się z miesięcznym opóźnieniem. Powód? – Sezon 2019/2020 jest wyjątkowy. WHO po raz pierwszy od 16 lat opóźniło wydanie pełnych rekomendacji dotyczących składu szczepionki. Spowodowane to było trudnościami w ustaleniu szczepów dominujących – informuje producent.

info: UM Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj