Trwają prace związane z odwodnieniem ulicy Hubala na osiedlu Poręby Dębskie.


   Zakres prac obejmuje konserwację/renowację rowu melioracyjnego (około 160 metrów bieżących), remont przepustu oraz wykonanie kanalizacji deszczowej, w tym: kanały (140 metrów bieżących), studnie rewizyjne (3 szt.), studzienki ściekowe (2 szt.), zabezpieczenie kolizji z istniejącą infrastrukturą oraz wykonanie wylotu kanalizacji do rowu melioracyjnego. Jest to pierwszy etap zadania. Wykonawcą zadania na kwotę niespełna 170 tys. zł jest Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Tarnobrzegu. – Termin wykonania prac mija  16 grudnia br. – informuje Piotr Naskręt z Referatu Inwestycji.


   – Mamy nadzieję, że po wykonaniu kolejnego etapu odwodnienia poprawią się warunki życia mieszkańcom tej ulicy i po silnych opadach deszczu woda nie będzie zalewała podwórek w takich ilościach, jak do tej pory – mówi Wojciech Kasica, przewodniczący osiedla Poręby Dębskie.
   – Dbałość o podnoszenie standardu życia mieszkańców to jeden z naszych priorytetów. Poza remontami nawierzchni, systematycznie staramy się odwadniać tereny tego wymagające – mówi Leszek Mirowski, zastępca burmistrza Nowej Dęby.

Fot. i info: UMiG Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × four =