Już od tygodnia mieszkańcy dwóch gmin: Nowa Dęba i Baranów Sandomierski zostali połączeni na nowo komunikacją PKS.  Odtworzone i nieco zmodyfikowane linie autobusowe pozwolą na dojazdy do pracy i do szkół.

Połączenia udało się zrealizować dzięki pieniądzom z tzw. Funduszu  Rozwoju Przewozów Autobusowych, o które postarały się władze powiatu tarnobrzeskiego oraz dzięki tarnobrzeskiemu PKS-owi.

W sierpniu zainteresowanie tymi połączeniami jest niewielkie, ale jak zacznie się rok szkolny będzie ono na pewno bardzo przydatne – mówi prezes PKS w Tarnobrzegu Edward Bujak. – Mieszkańcy tych obydwu gmin często pytali o te kursy, cieszę się więc, że są. Wszystko to mogło się udać dzięki zaangażowaniu starostwa powiatowego, które  przekazało na ten cel pieniądze z Funduszu Autobusowego.

Jak zaznacza prezes PKS, pieniędzy z funduszu wystarczy do końca roku, ale obie strony tego przedsięwzięcia deklarują chęć kolejnych rozmów w sprawie przedłużenia umowy.

Nowe kursy autobusowe  pozwalają na podróże z Siedleszczan (gm. Baranów Sandomierski) do Nowej Dęby, przez Baranów Sandomierski, Dąbrowicę, Marki, Kaczaki, Rozalin oraz z Woli Baranowskiej do Nowej Dęby przez Dąbrowicę, Ślęzaki, Marki i Kaczaki.

Info: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + 12 =