W Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie odbył się już po raz 5. Podkarpacki Turniej Budowlany Monterów Systemów Suchej Zabudowy. W imprezie wzięły udział drużyny uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. W sumie do rywalizacji zgłosiło się 10 szkół budowlanych z województwa podkarpackiego.

Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej, podczas której uczniowie
rozwiązywali test z zakresu znajomości systemów suchej zabudowy oraz praktycznej polegającej na wykonaniu zadania okładziny ściennej zgodnie z otrzymaną dokumentacją. Zadanie wymagało od uczestników dużych umiejętności i precyzji a polegało na odpowiednim przygotowaniu materiału i dopasowaniu poszczególnych elementów suchej zabudowy tak, aby wykonać go zgodnie z określonym wzorem. Pod uwagę brano także przestrzeganie przepisów BHP oraz ogólne wrażenia estetyczne.

Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele marki RIGIPS, bardzo wysoko ocenili poziom przygotowania uczniów do turnieju.

Trzeci rok z rzędu najlepsi w całym województwie Podkarpackim (A według oceniających nie tylko w województwie) okazali się uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Tarnobrzegu Szymon Kasperski oraz Dawid Mazur. Uczniowie tarnobrzeskiej „Budowlanki” wykazali się wysoką wiedzą teoretyczną dotyczącą technologii montażu suchej zabudowy oraz bardzo wysokimi umiejętnościami zakresu praktycznego wykonania montażu okładzin ściennych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 3 =