W Urzędzie Miasta w Tarnobrzegu miało miejsce spotkanie robocze dotyczące przygotowania strategicznego dla miasta projektu, który ma na celu zapobieganie podtopieniom i zalaniom, retencjonowanie wody oraz adaptację do zmian klimatu.

Poprzez to działanie wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców osiedli takich jak: Zakrzów, Borów i Ocice. Przede wszystkim także będzie to milowy krok w kierunku otwarcia terenów inwestycyjnych, tak bardzo potrzebnych dla rozwoju naszego miasta – mówi prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak.

W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele wydziałów: Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa, Geodezji i Gospodarki Gruntami, Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych oraz przedstawicielka Tarnobrzeskich Wodociagów Sp. z o.o.

Przygotowanie tego projektu szczegółowo i „uszycie go” na miarę potrzeb miasta pozwoli samorządowi ubiegać się o dofinansowanie na zadania związane z odwodnieniem i adaptacją do zmian klimatu ze środków Unii Europejskiej.

Źródło: UM Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj