policja

Blisko promil alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika rolniczego, który w Grębowie wracał z prac rolnych. Wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W środę po godz. 18, na ul. Piaski w Grębowie, policjanci ruchu drogowego weryfikowali zgłoszenie naniesione na Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. W pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy zauważył jak z przyległej drogi, wyjeżdża ciągnik rolniczy z przyczepą. Sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być pod działaniem alkoholu.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedział 52-letni mieszkaniec gminy Grębów, od którego czuć było alkohol.

Przeprowadzone badanie wykazało 0,72 promila alkoholu w jego organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę kierowcy. Teraz za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj