Trwają rozmowy władz Tarnobrzega z przedstawicielami PKP w sprawie planowanej przebudowy linii kolejowej biegnącej przez Tarnobrzeg, a obejmującej swym zakresem także likwidację istniejących przepustów, podniesienie wałów kolejowych i budowę nowego odwodnienia pól. Utrzymywanie się zastoisk wodnych dotyczy głównie terenów uprawowych leżących w okolicach osiedla Sobów.

Po pierwszym spotkaniu on-line, podczas którego sygnalizowano problem z odwodnieniem przyległych do linii kolejowej terenów, prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak spotkał się z przedstawicielami PKP w terenie. – Takie spotkanie na miejscu, tam gdzie ten problem faktycznie występuje, pozwoliło zweryfikować wszystkie za i przeciw sugerowanych rozwiązań. W efekcie rozmów z PKP wypracowane zostanie taka koncepcja przebudowy tego odcinka linii kolejowej, która będzie korzystna przede wszystkim dla mieszkańców Sobowa – mówi prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak.

W rozmowach i spotkaniach z PKP w sprawie odwodnienia wraz z prezydentem Tarnobrzega uczestniczą naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta Tarnobrzega: Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa oraz Komunikacji, a także przewodniczący osiedla Sobów.

Źródło: UM Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj