Policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Jak się okazało, jeden z nich był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 24-latka blisko promil alkoholu w organizmie.

Wciąż na drogach powiatu tarnobrzeskiego nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Przykładem są dwaj kierowcy, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Jeden z nich wsiadł za kierownicę pojazdu, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

W sobotę, w Alfredówce w gminie Nowa Dęba, policjanci ruchu drogowego dokonywali pomiarów prędkości pojazdów. O godz. 18, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę mazdy, który znacznie przekroczył limit prędkości. 21-letni mężczyzna, jechał z prędkością 125 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za brawurową jazdę, mieszkaniec gminy Majdan Królewski, stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Tego samego dnia, na tarnobrzeskiej Wisłostradzie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Za kierownicą pojazdu siedział 24-latek, który w obszarze zabudowanym jechał 87 km/h przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 37 km/h. Jak się okazało kierowca bmw, wsiadł za kierownicę pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało 0,78 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Teraz o losie 24-latka, będzie decydował sąd. Mężczyzna nie nieunikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Nietrzeźwy kierowca błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj