Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach poprowadzonych przez pracownika tarnobrzeskiego Urzędu Skarbowego. Tym razem uczniowie technikum ekonomicznego i technikum spedycji mieli okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, w oparciu o realizowaną w szkole innowację celno-skarbową.

Zajęcia odbyły się w ramach porozumienia o współpracy podpisanego w ubiegłym roku szkolnym pomiędzy Zespołem Szkół nr 2 a rzeszowską Izbą Administracji Skarbowej, którego szkolnym koordynatorem jest pani Bogusława Serwan-Partyńska. Jego celem jest przede wszystkim edukacja młodzieży w zakresie m.in. przepisów prawa podatkowego i celnego, a w przyszłości także szansa na pozyskanie dobrze przygotowanych kadr do pracy i służby w szeregach Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim.

Zajęcia warsztatowe z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych poprowadziła pani Renata Gruca Kierownik referatu czynności analitycznych i sprawdzających. Uczniowie mieli możliwość pod okiem eksperta dokonać analizy przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Dowiedzieli się jak złożyć wniosek o rejestrację podmiotu w KRS oraz analizowali zgłoszenie NIP-8. Poznali również różnice pomiędzy podatkową księgą przychodów rozchodów a księgami handlowymi oraz zasady składania zeznania podatkowego na druku CIT-8.

Były to już ostatnie zajęcia z zakresu innowacji celno-skarbowej w tym roku szkolnym w „Rolniku”. Kolejne warsztaty ze specjalistami z Podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej planowane są od września br. Są to niezwykle cenne spotkania dla uczniów, gdyż poszerzają oni swoją wiedzę z zakresu tematyki celnej i podatkowej oraz nabywają praktyczne umiejętności sporządzania deklaracji celno-skarbowych. Wszystkie zajęcia ze specjalistami z zewnątrz cieszą się w szkole dużym zainteresowaniem.

Źródło: ZS nr 2 w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj