policja

Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu mieszkańcowi Tarnobrzega, który podejrzany jest o kradzież zuchwałą. Sprawca okradł nietrzeźwego mężczyznę, który wyszedł z lokalu. Jego ucieczkę z miejsca przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu.

W niedzielę po godz. 4, tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży zuchwałej. Poszkodowanym okazał się mieszkaniec Tarnobrzega, który po wyjściu z lokalu znajdującego się przy Placu Bartosza Głowackiego, szedł na postój taxi. Ustalono, że do 45-latka, podbiegł mężczyzna i wyszarpał mu portfel z przedniej kieszeni spodni. Sprawca wykorzystał fakt, że tarnobrzeżanin, przesadził z alkoholem, odepchnął 45-latka i uciekł.

Łupem złodzieja padły dokumenty; w tym dowód osobisty, prawo jazdy, cztery karty płatnicze oraz gotówka w walucie polskiej i funty. Łącznie 3 200 złotych.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, ustalili rysopis sprawcy i sprawdzili monitoring.

Prowadząc czynności szybko ustalili tożsamość sprawcy i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim, 46-letni mieszkaniec naszego miasta. Notowany w przeszłości za podobne przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej, do której się przyznał. Teraz o losie 46-letniego mężczyzny będzie decydował sąd.
 

Zgonie z art.278 §3a kodeksu karnego, kto dopuszcza się kradzieży szczególnie zuchwałej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj