policja

Tarnobrzescy policjanci grupy SPEED zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. Rekordzistą był kierowca audi, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 116 km/h.

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

  • Pierwszą z kierujących, policjanci ruchu drogowego zatrzymali w sobotę po godz. 8, na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. 33-letnia kobieta kierująca renault, w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 101 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Mieszkanka powiatu mieleckiego za popełnione wykroczenie straciła prawo jazdy na 3 miesiące. O jej dalszym losie będzie decydował sąd.
  • W piątek przed godz. 21, na ul. Granicznej w Tarnobrzegu, policjanci z grupy SPEED zatrzymali kolejnego kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Był nim 33-letni kierowca mercedesa, który jechał z prędkością 101 km/h. Mieszkaniec województwa łódzkiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat w wysokości 1 500 złotych i 13 punktów karanych.
  • Rekordzistą okazał się 42-letni kierowca audi, który pędził przez Tarnobrzeg z prędkością 116 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 66 km/h. Okazało się, że przekroczenia prędkości dopuścił się w warunkach recydywy. Mieszkaniec naszego miasta stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 4 tys. złotych i 14 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj