W Drzonkowie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Kolejny świetny występ zawodników IKS JEZIORO TARNOBRZEG, którzy zdobyli 15 medali ( 2 złote, 2 srebrne, 11 brązowych ) pod opieką Trenera Pawła Matysiaka i Trenera Feliksa Kordysia.

Emilia KOTARSKA – Mistrzyni Polski w turnieju indywidualnym w klasie 1-5 oraz brązowy w mikście w klasie 2-5. Emilka odniosła ogromny sukces pokonała w finale 3:1 Paraolimpijkę, Mistrzynię Świata i Mistrzynię Europy Dorotę BUCŁAW

Maciej NALEPKA – Mistrz Polski w turnieju indywidualnym w klasie 3 oraz brązowy w deblu w klasie 2-5

Paweł WŁODYKA – Wicemistrz Polski w turnieju indywidualnym w klasie 10 oraz Wicemistrz Polski w deblu w klasie 6-10

Janusz CHAMOT – brązowy w turnieju gry podwójnej w klasie 2-5, brązowy w mikście kl. 2-5 oraz brązowy w turnieju gry indywidualnej klasa 3

Antoni BIEDZIUK – brązowy w turnieju gry podwójnej w klasie 6-10 oraz brązowy w turnieju gry indywidualnej 9

Mateusz ROGOWSKI – brązowy w turnieju indywidualnym w klasie 4 oraz brązowy w turnieju debla w klasie 2-5 wózki

Piotr SOKALSKI – brązowy w turnieju indywidualnym w klasie 1-2 wózki

Krzysztof WAŁDOCH – brązowy w turnieju debla w klasie 11

Paweł DEMKOWICZ – miejsce 5-8 tuż za strefą medalową w turnieju indywidualnym klasie 11

Ogromny Sukces odniosła Emilia KOTARSKA na wózku z IKS JEZIORO Tarnobrzeg. W Zielonej Górze na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym wywalczyła tam złoty medal. W meczu finałowym po świetnej grze pokonała 3-1 (-13,9,13,8) aktualną Mistrzynię Świata i Europy, Paraolimpijkę Dorotę BUCŁAW IKS AWF Warszawa.

Z Gdańska, gdzie rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym cztery drużyny IKS JEZIORO Tarnobrzeg przywożą 4 medale (3 srebrne i 1 brązowy ). Jest to kolejny świetny występ zawodników i trenera Pawła Matysiaka w tym sezonie 2023/2024.

Drużyna wózki w klasie 2-5 Maciej NALEPKA i Janusz CHAMOT zdobyła Wicemistrzostwo Polski . Byli o krok od złota, w finałowym meczu przegrali grę deblową 2:3.

Drużyna w klasie 9 Dawid SOWA i Mariusz MATEJEK wywalczyła Wicemistrzostwo Polski. Zabrakło im jednego seta, by cieszyć się ze złotego medalu.

Paweł WŁODYKA, Antoni BIEDZIUK i Łukasz DELEKTA w klasie 10 to kolejna drużyna IKS, która przywozi tytuł Wicemistrza Polski, natomiast drużyna wózki w klasie 2-5 Mateusz ROGOWSKI i Piotr SOKALSKI wywalczyła brązowy medal.

Źródło: IKS JEZIORO Tarnobrzeg