policja

Dobiegł końca długi majowy weekend. W trakcie tegorocznej majówki funkcjonariusze skontrolowali 240 pojazdów.

W ciągu tych kilku dni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych drogami miasta i powiatu tarnobrzeskiego. W trakcie tegorocznej majówki skontrolowali 240 kierowców. W trakcie działań doszło do  1 wypadku drogowego, w którym ranna została 24-letnia kobieta, mundurowi interweniowali też na miejscu 11 kolizji drogowych. Zatrzymali 2 prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h).

W tym czasie policjanci udaremnili dalszą jazdę 4 kierowcom, będących pod działaniem alkoholu. 52-letni mieszkaniec Tarnobrzega kierował motorowerem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy na kilka lat.

W sobotę, po godz. 7, policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu osobowe audi. Powodem kontroli drogowej było rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. 24-letni kierowca jechał z prędkością 106 km/h, przekraczając dozwoloną prędkości o 56 km/h. Mieszkaniec gminy Nowa Dęba stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

W tym dniu przed godz. 19, w Skopaniu w gminie Baranów Sandomierski policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej skodę. 30-letni kierowca jechał 115 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 65 km/h/.  Mężczyzna stracił prawo jazdy. Został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych i 14 punktami karnymi.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj