Wielkim rozmachem Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg rozpoczyna sezon letnich wyścigów. Po ubiegłotygodniowej rywalizacji na wodach toru regatowego w Wałczu, w ramach ogólnopolskich, wiosennych regat konsultacyjnych PZKaj, czwórka zawodników Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg powołana do kadry narodowej Polski.

Na linii startu, w trakcie trzech dni zmagań, stanęło łącznie kilkuset zawodników z 58 klubów. Regaty konsultacyjne to doskonała okazja, aby dostać lub utrzymać miejsce w kadrze narodowej. To również szansa, aby spośród młodych adeptów kajakarstwa wyłuskać jeszcze nieodkryte talenty.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć również zawodników Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg. Świetnym wynikiem mogą pochwalić się Weronika Kukiełka i Aleksandra Ślęczka, które uzyskując bardzo dobre czasy wywalczyły powołanie do kadry narodowej Polski młodziczek. W kadrowej grupie juniorów młodszych będzie pływał Vladyslav Grabar, a w młodzieżowcach znana już doskonale tarnobrzeskim kibicom kajakarstwa, wielokrotnie utytułowana zawodniczka – Magdalena Szczęsna.


„Plan został wykonany. Dobrze jest widzieć, że wysiłek zimowej pracy przynosi dziś efekt. Życzyłbym sobie, aby te zawody były takim prognostykiem na przyszłość. Teraz idziemy za ciosem. To będzie ciężki sezon. Grafik zawodów jest napięty, czeka nas dużo wyjazdów, dużo zmagań i wierze, że jeszcze niejeden medal uda nam się w tym roku przywieźć” – powiedział Piotr Kwasek – trener Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg, bezpośrednio odpowiedzialny za przygotowanie zawodników.


Trzymamy trenera za słowo. Już w najbliższy weekend KKJT będzie miał okazję do walki. Ponownie na wodach wałeckiego toru regatowego odbędą się zawody – tym razem 38 Mistrzostwa Polski w Maratonie.

Źródło: Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj