Tarnobrzeska grupa SPEED zatrzymała dwoje kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierująca citroenem jechała z prędkością 116 km/h, natomiast kierujący oplem przekroczył prędkość o 53 km/h.

Prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków na drogach. Aby ograniczać niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym, policyjna grupa SPEED z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, podejmuje działania wobec kierowców, poruszających się z nadmierną prędkością.

  • Wczoraj przed godz. 11, policjanci ruchu drogowego grupy SPEED, jadąc nieoznakowanym radiowozem, w miejscowości Zabrnie Górne, zarejestrowali samochód marki Citroen, który w terenie zabudowanym jechał 116 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 66 km/h. Za kierownicą pojazdu siedziała 40-letnia mieszkanka województwa lubelskiego. W związku z popełnionym wykroczeniem, kobieta otrzymała mandat w wysokości 2 tys. złotych, punkty karne oraz straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
  • Tego samego dnia, przed godz. 10, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. 27-letni mężczyzna jechał przez miejscowość Zabrnie w gminie Grębów z prędkością 103 km/h. Kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Okazało się, że 27-latek, przekroczenia prędkości dopuścił się w warunkach recydywy. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i został ukarany mandatem w wysokości 3 000 złotych i 13 punktami karnymi.

Od stycznia 2024 r. policjanci z grupy SPEED Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, skontrolowali 6 372 pojazdy, ujawnili 605 wykroczeń z czego 393 dotyczy przekroczenia prędkości.

Kolejny raz apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów zwiększa ryzyko poważnych zdarzeń drogowych, a co za tym idzie, skutków utraty zdrowia lub życia. Większości zdarzeń drogowych możemy uniknąć, respektując obowiązujące zasady.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj