Przed nami długi majowy weekend. W tym okresie funkcjonariusze policji będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego miasta i powiatu tarnobrzeskiego. Działania rozpoczną się 30 kwietnia i potrwają do 6 maja br.

Podczas minionego weekendu, policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 124 kierowców, odnotowali 4 kolizje drogowe. Zatrzymali 45-letniego kierowcę peugeota, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h. Mundurowi zatrzymali 2 kierowców, którzy mimo wcześniej wypitego alkoholu, wsiedli za kierownice pojazdów.

  • W niedzielę po godz. 18, w miejscowości Marki w gminie Baranów Sandomierski, 76-letni mężczyzna, kierujący fiatem seicento, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Szybko wyszło na jaw, że kierowca jest pijany. Badanie urządzeniem wykazało 1,48 promila alkoholu w jego organizmie.76-latek stracił prawo jazdy. Teraz o jego losie będzie decydował sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na kilka lat i wysoka grzywna.
  • W sobotę przed godz.14, w Stalach w gminie Grębów, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. 45-letni kierowca pojazdu, przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h jadąc z prędkością 107 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.
  • W piątek po godz. 16, policjanci pełniący służbę w miejscowości Sokolniki, w gminie Gorzyce, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas wykonywanych czynności, mundurowi wyczuli od 52-latka alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,74 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Apelujemy zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników dróg o ostrożność, rozsądek i rozwagę oraz o przestrzeganie przepisów prawa ruchu drogowego. Zwracamy się także z apelem, aby nie wsiadać za kierownicę pod działaniem alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj