Cykl imprez z okazji obchodzonego 22 kwietnia Dnia Ziemi przygotowano jak co roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grębowie. Jedną z nich był konkurs plastyczny pod hasłem: „Eko-zabawka”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 4 placówki oświatowe: ZSO z Grębowa, ZSS z Tarnobrzega, ORE „Radość Życia” z Sandomierza i gospodarze – uczniowie z SOSW w Grębowie. Wykonane prace były niezwykle pomysłowe i niebanalne. Z eksponatów powstała ciekawa, nowoczesna galeria sztuki.

Gospodarze przygotowali też program artystyczny, którego przesłaniem było przypomnienie tradycji obchodów Dnia Ziemi, poprzez wiersze i piosenki przybliżyli potrzebę dbania o naszą planetę.

Drużyny ze zgłoszonych placówek wzięły udział w tematycznej grze terenowej, podczas której korzystając z opracowanej mapy wykonywali zadania napotkane na swojej trasie. Tematyka zadań oczywiście wiązała się z ekologią. Uczestnicy segregowali śmieci, uczyli się jak oszczędzać wodę, rozpoznawali zioła, wykorzystywali dostępne materiały, aby ozdobić torbę materiałową.

Zwieńczeniem gry było wspólne sadzenie drzewek na terenie parku Dolańskich. Każda z drużyn nadała imię swojemu drzewku. Na zakończenie pouczającego spotkania było ognisko i pieczone kiełbaski. Aby przyszli ekolodzy mieli siłę do udziału w kolejnych zadaniach, tradycyjnie już, uczniowie klas Branżowej Szkoły przygotowali dla nich słodkie przekąski oraz pożywną zupę.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

Fot.: SOSW Grębów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj