1 maja w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się premiera spektaklu obrzędowego pt. „Znachorka” w wykonaniu Zespołu Ludowego Ocicanki. Będzie też wspólne śpiewanie i smakołyki.

Zespół Ludowy Ocicanki przygotował nowe widowisko obrzędowe, które 1 maja zostanie zaprezentowane premierowo na deskach sceny w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Spektakl „Znachorka” powstał według scenariusza stworzonego wspólnie przez członków zespołu na bazie wspomnień rodzinnych, opowieści babć i podań ludowych. Główną bohaterką jest tytułowa znachorka, do której przychodzą mieszkańcy wsi z różnymi problemami, zdrowotnymi, rodzinnymi, miłosnymi, a ona próbuje im pomóc ziołami, gusłami i dobrymi radami.

Będzie to już kolejne widowisko obrzędowe tego tarnobrzeskiego zespołu. Poprzednie – „Ocepiny”, „Żeniacka kowala” i „Kiszenie kapusty” zostały docenione na prestiżowych ogólnopolskich festiwalach folklorystycznych. Także to najnowsze artyści planują zaprezentować na tegorocznych konkursach.

Po spektaklu odbędzie się majówkowa biesiada, czyli wspólne śpiewanie ludowych piosenek z Kapelą Smykla Band. Będzie też można popróbować tradycyjnych przysmaków, m.in. broziaków i ciast, które przygotują Ocicanki.

Spektakl i biesiada odbędą się 1 maja w Tarnobrzeskim Domu Kultury o godz. 16.00. Wstęp jest wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj