policja

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 37-letni kierowca alfy romeo, który wracał ze Stalowej Woli do domu. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Gorzyc pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty popełnienia przestępstw.

Dla policjantów bezpieczeństwo na drogach powiatu tarnobrzeskiego to sprawa priorytetowa. Trzeźwość, prędkość to kwestie, na które mundurowi zwracają szczególną uwagę. Nie ma taryfy ulgowej dla nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach.

W czwartek po godz. 20, policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym alfą romeo, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Z przekazanych informacji wynikało, że jadący „zygzakiem” pojazd, porusza się od Stalowej Woli w kierunku powiatu tarnobrzeskiego.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gorzycach pojechali we wskazany w zgłoszeniu rejon. Po krótkim czasie, na osiedlowej drodze, zauważyli alfę romeo. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali kierującego do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedział 37-latek, znany mundurowym z wcześniejszych interwencji. Od mężczyzny czuć było alkohol. Kierowca na widok funkcjonariuszy otworzył drzwi samochodu i próbował uciekać.

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. 37-latek, był agresywny, usiłował wejść z powrotem do pojazdu, krzyczał używając wulgaryzmów, znieważył funkcjonariuszy, groził im, robił wszystko aby utrudnić prowadzoną interwencję.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie wykazało 0,77 promila alkoholu w jego organizmie.

W piątek, 37-latek został przesłuchany. Policjanci przedstawili mu 3 zarzuty popełnienia przestępstw. Za popełnione czyny będzie odpowiadał przed sądem.

37-latkowi, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na kilka lat oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy!

Pijani kierowcy i rowerzyści, a także użytkownicy hulajnóg w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Są oni poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi czy pod wpływem narkotyków kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 3, natomiast kierujący po użyciu alkoholu – z karą aresztu albo grzywny nie niższą niż 2500 złotych.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj