Do naszej redakcji wpłynął mail, którego autorem jest Łukasz Mędrykowski, pełnomocnik wyborczy KWW Dariusza Bożka. Poinformował on o decyzji sądu w sprawie wypowiedzi Tomasza Stróża, dotyczącej podawania nieprawdziwych informacji na temat Dariusza Bożka. W treści maila czytamy:

W dniu 17 kwietnia br. przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu zapadło orzeczenie w trybie wyborczym. Sąd uznał, że  Tomasz Stróż, obecnie były już kandydat na prezydenta Tarnobrzega, w prowadzonej przez siebie kampanii wyborczej podał nieprawdę i bezpodstawnie przypisał prezydentowi Tarnobrzega Dariuszowi Bożkowi niegospodarność. W ciągu 48 godzin od uprawomocnienia się tego postanowienia T. Stróż ma opublikować sprostowanie i przeprosić prezydenta D. Bożka.

Wniosek przeciwko Tomaszowi Stróżowi dotyczył jego publicznej  wypowiedzi z 22  marca br. na temat ubiegającego się o reelekcję obecnego prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, jakoby „na skutek nieprzemyślanych decyzji zadłużenie miasta Tarnobrzega od końca 2018 r. wzrosło z około 19 750 000 zł do 127 360 000 zł w 2023 r.” w sytuacji gdy, zgodnie z powszechnie i łatwo dostępnym na stronie internetowej Tarnobrzega sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2018 r., zobowiązania miasta Tarnobrzega na dzień 31.12.2018 r. wyniosły ogółem 115 750 077 zł.

Tomasz Stróż na pierwszej rozprawie 4 kwietnia 2024 r. odrzucił propozycję ugodowego zakończenia sprawy przez sprostowanie na konferencji prasowej tej nieprawdziwej informacji i przeproszenie Dariusza Bożka. Zapewne zdawał sobie jednak sprawę z czekającej go przegranej, bo sam w  piśmie skierowanym do sądu przyznał się do „pomyłki” wynoszącej, bagatela, blisko 100 milionów złotych.  Chcąc w ocenie wnioskodawcy zyskać na czasie, by sąd nie zdążył wydać postanowienia przed pierwszą turą wyborów, wybrał drogę obstrukcji procesowej. Na tej rozprawie złożył więc wniosek o wyłączenie sędziego. Cel, jakim było uniknięcie odpowiedzialności za swoje słowa tuż przed wyborami został wprawdzie osiągnięty, to jednak nie przysporzyło mu przychylności wyborców, którzy 7 kwietnia sami ocenili wiarygodność kandydata Stróża.

Wniosek o wyłączenie sędziego, podobnie jak późniejsze zażalenie Tomasza Stróża zostały oddalone i sprawa powróciła na wokandę już po pierwszej turze wyborów, w dniu 17 kwietnia br.  Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu nakazał Tomaszowi Stróżowi publikację na portalu Nadwisla24.pl i na portalu internetowym Telewizji Lokalnej TVL sprostowania i przeprosin Dariusza Bożka za podawanie nieprawdy i przypisywanie prezydentowi Bożkowi niegospodarności.

Z poważaniem

Łukasz Mędrykowski

Pełnomocnik Wyborczy KWW

Dariusza Bożka

Razem Dla Tarnobrzega

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj